Autor stránek

Autor stránek

Jmenuji se Silvie Siatková. Mám 40 let.Zabývám se jak kadeřnickou prací tak vizážistikou a koketuji s fotografováním :-) Má práce mě nesmírně baví a zajímá.
Dobrý den, zvu Vás do svého kadeřnictví do příjemné atmosféry...pozitivního a individuálního přístupu . Po celou dobu Vaší návštěvy budete mít soukromí a pohodu....přijďte si nejen pro příjemnou změnu ,ale i posedět a odregavat se od všedních starostí :-) Těším se na Vás....Vaše kadeřnice

jak jste spokojeni se službami p.Sitkové?

Ano (10 | 7%)
Maximálně (124 | 88%)
Nejsem (1 | 1%)
Nevím (3 | 2%)
Neposlušné kudrnaté vlasy
222.jpg
VÝHODA
Bohaté prstýnky tvoří objem i tvar.

NEVÝHODA
Jakmile vlasy zvlhnou, začnou krepatět a těžko se češou. Je to tím, že mají nedostatek hydratace uvnitř vlasu. Bývají suché, nepoddajné a nelze je česat.

STŘIH
Ideální je střih k ramenům, čímž se udržuje rovnováha mezi divokým vzhledem a lehkým účesem.

PÉČE
Vlasy jsou hodně suché, proto používejte hydratační šampony, balzámy a masky. Přípravky proti krepatění pomáhají vlas uhladit, a tím jej chrání proti ztrátě vnitřní vlhkosti a pružnosti. Tím udržíte lépe tvar účesu a pravidelné vlny. V teplém a suchém prostředí přidejte zábal z vlasové masky na dvacet minut.
Silné dlouhé a rovné vlasy
321.jpg
vlasy-6[1].jpg
VÝHODA
Máte hodně vlasů, jsou silné, lesklé a husté – klidně si můžete nechat narůst dlouhou hřívu.

NEVÝHODA
Vlasy mohou být dost těžké a drsné. Ve vlhkém vzduchu ještě více ztěžknou.

STŘIH
Správná délka pomáhá udržet hmotnost vlasů, stačí jen prostříhat ztenčovacími nůžkami konečky maximálně do dvou centimetrů.

PÉČE
Používejte šampon i kondicionér, které zvětšují objem a udrží vlasy od hlavy. K tomu pomáhá speciální sprej, který stříkejte ke kořínkům. Důležité je vlasy hydratovat, aby se nelámaly.
Krátké a jemné vlasy bez objemu
123.jpg
hair-styles-today271[1].jpg
VÝHODA
Pokud máte kvalitní krátký střih, můžete nosit účes bez jakékoliv úpravy.

NEVÝHODA
Pokud máte vlasy delší, už účes nedrží tvar tak snadno. S pomocí kulmy nebo kulatého kartáče a fénu dosáhnete plnosti a objemu.

STŘIH
Účes si zvolte podle tvaru obličeje. Jemné vlasy se také častěji mastí a s kratší délkou budete mít menší starosti s každodenní úpravou.

PÉČE
Neobejdete se bez šamponů na zvětšení objemu. Voskem nezatěžujte celé vlasy, rozetřete jej mezi prsty a vytvarujte konečky do stran. Používejte spreje, které zvednou vlasy hned u hlavy. Nezáleží na délce.
Dlouhé a lehce zvlněné vlasy
oooouuu.jpg
Kopie-2---ucesy-5-4[1].jpg
VÝHODA
Vlasy jsou tak kvalitní, že ve vašem případě stačí ‚umýt a jít‘. Účes vypadá přirozeně a vlasy potřebují pouze hydrataci.

NEVÝHODA
Účes ze zvlněných vlasů musíte ve vlhkém létě ‚ukáznit‘ pomocí stylingových přípravků.

STŘIH
Podpořte tvar vln střihem z různých délek. Vlasy budou plnější, ale nikoliv kudrnaté. Pozor ale, pokud jsou vlasy jemné, nedostatek hmotnosti by nevytvořil potřebné vlny.

PÉČE
Nejdůležitější je používat hydratační šampony a kondicionéry. Nezatěžujte vlasy silnými gely a laky. Zvětšujte jejich objem lehkými tužidly.

Barevná typologie -Barvy ročních období

639-barevnost.jpg
Jakou mám zvolit barvu letních šatů? Jak to, že sousedka je taky blondýnka a v mém kostýmku vypadá divně? A proč v té zelené blůze vypadám tak unaveně? Na tohle všechno se dá odpovědět pomocí barevné typologie. Podstata spočívá v tom, že typy lidí se podle barvy a odstínu pleti, očí a vlasů dělí do čtyř skupin pojmenovaných podle ročních období. Rozeznáváme tedy typ jarní, letní, podzimní a zimní. Platí to samozřejmě nejen pro holky, ale i pro kluky všeho věku od 0 až do 200 let. Když člověk ví, jaký je barevný typ, neznamená to, že by nemohl nosit barvy, jaké se mu líbí. Ale když bude chtít udělat dojem, vypadat mladě, svůdně a prostě pohádkově, je načase po „svých“ barvách sáhnout. U žen se k tomu ještě přidružuje barva líčení a laku na nehty.
Základní popis typů
Typ jarní se vyznačuje pletí průsvitně bledou, broskvovou, narůžovělou. Pokud má pihy, tak zlatohnědé barvy. Oči světle modré, sytě modré nebo oříškové, rty teple růžové nebo jemně červené. Vlasy jsou zlatě blonďaté, hnědé s nádechem dožluta nebo plavé s teplými žlutými odlesky. Jarní typ je velmi něžný a potřebuje přirozený, jemný make-up v barvě slononé kosti nebo nažloutlé béžové. Oční stíny by měly být pastelové, zelené, žluté, růžové, či džínově modré, řasenka modrá či šedá. Rty si žádají lososovou nebo korálovou rtěnku. Vhodné barvy oblečení jsou opět teple pastelové.

Vlasy

Vlasy jsou plavé, v barvě lnu, medu či slámy. Mohou být i rusé, jahodově červené nebo dokonce hnědé, vždy se zlatými odlesky. Pro jarní typ jsou zvlášť příznivé všechny teplé tóny plavé stupnice od světlé barvy pšenice do medově zlaté se světlými pramínky v zlatě plavých tónech. V zásadě by si měly jarní typy vlasy spíš zesvětlovat než nechat ztmavnout, aby zdůraznily svou něžnou pleť.
Ideální barvy

bílá barva - v odstínech vaječných skořápek, vanilka a slonová kost

béžová barva – zlatobéžová, krémová, smetanová, béžová, žlutobéžová

hnědá barva – zlatavá žlutohnědá, velbloudí srst, nugátová, karamelová, okrová

žlutá barva – oranžově žlutá, zlatožlutá, žloutkově žlutá

růžová barva – jen lososová

červená barva – oranžově červená, korálová, ohnivě červená, cihlová, meruňková

fialová barva – jen jemné odstíny

modrá barva – nepatří mezi teplé barvy, jen světlý tyrkys případně barva nebe (vždy se žlutým podtónem)

zelená barva - hráškově zelená, jablkovou, mátovou, jarní zeleň, svítivá khaki

Vyhýbat se: studeným a tlumeným barvám, černé, ohnivě rudé, jasně bílé, modré.
jarní
jarní
Letní typ má pleť jakoby křehkou, s chladnými spodními tóny, nejčastěji porcelánově bledou, lehce olivovou nebo narůžovělou s prosvítajícími žilkami. Oči jsou šedé, modrozelené, tmavě modré, tmavě hnědé nebo oříškové. Rty bývají jemně růžové s namodralým tónem.Vlasy mají obvykle popelavou, popelavě hnědou nebo platinově blond barvu. Letní typ působí chladně a důstojně a jako takový si žádá velmi světlý odstín make-upu nebo pro tmavší typy béžové odstíny. Stíny sluší růžové, perleťově zelené či modrošedé i stříbřité. Řasenka je vhodná černá i šedá. Rty nejlépe zkrášlí perleťové růžové či fialkové odstíny, vhodná je i melounová s barevnými odlesky. Vhodné barvy oblečení jsou tlumené a míchané, např. starorůžová, šedá…

Vlasy

Vlasy jsou barvy popelavé, od platinových až po tmavohnědé. Velmi jim sluší stříbřitý melír. Zvlášť příznivé: všechny chladné a tlumené barvy vlasů. V oblasti světlých barev to jsou stříbřité tóny – od platinové po popelavě plavou. U hnědých všechny odstíny bez zlatých efektů a na červené stupnici modravě červené barvy.


Ideální barvy

Bílá barva – lomená a tlumená bílá, přírodní vlna, bílá do šeda

Šedá barva – šedá bez ledového nádechu, studeně šedá antracitová

Modrá barva – jakákoliv modrá bez třpytivého odstínu, džínová modrá, holubí modrá, šedomodrá

Růžová barva - starorůžová, šeříková, červeň zralých třešní, melounová

Zelená barva – modrozelená, smaragdová

Žlutá barva – jemná citrónová a vanilková

Béžová barva – světlá šedobéžová, růžově šedá

Hnědá barva - růžově hnědá

Oranžová barva – studený tón

Červená barva – malinová, vínová, modročervená

Fialová barva – šedavé odstíny šeříkové barvy

Černá barva – je příliš tvrdá barva pro letní typ

Vyhýbat se: příliš tmavým hnědým tónům, které působí, že barva pleti vypadá fádní a neduživá. Kromě toho jsou nepříznivé všechny červenavé měděné tóny, které se nesnášejí s namodralou barvou pleti.
letní
letní
Podzimní typ je hřejivý a zemitý. Pleť má šampaňskou, zlatobéžovou či broskvovou a většinou se špatně opaluje. Oči nejčastěji tmavě hnědé, zelené či tyrkysové. Rty jsou sytě červené. Vlasy mají nejčastěji barvu medovou, načervenalou, červenozlatou, zlatohnědou a tmavohnědou se zlatým leskem. Vhodný make-up je zlatavý nebo terakotový, výborné je dodat pleti nádech opálení samoopalovacím krémem. Oči zdůrazní zemité teplé tóny – medové, zlaté, khaki, sytě modrá s červeným podtónem, tyrkysová. Řasenka vyhovuje černá i hnědá. Pro rty jsou vhodné zlatě meruňkové tóny, barvy švestkového dřeva a teplá červenohnědá. Vhodné barvy jsou přírodní.

Vlasy

Barvy vlasů podzimních typů přechází od medových odstínů přes mrkvovou až po barvu mědi, karneolu, kaštanu a tmavě hnědou, ale vždy se zlatými odlesky. Zvlášť příznivé pro tento py jsou všechny plavé barvy vlasů, rudé a hnědé tóny přecházejících do zlatavých a měděných tónů. Např. zlatooranžová, tiziár, kaštanová. Dokonce i mrkvově oranžová může vypadat dobře. Je třeba se rozhodně vyhýbat opravdické blond, která dělá tento typ fádním. Dále se vyhýbat modrofialovým tónům, v kterých barva pleti působí žlutě. Zapomenout na kontrastní barvy a raději zvolit tón, který se co nejvíce přibližuje přirozené barvě.

Ideální barvy

* Bílá – slonovinová
* Žlutá - slunečnicově žlutá, barva přezrálé kukuřice, vaječného žloutku, měď, kari, hořčice
* Šedá – odstíny melírované s béžovou
* Béžová – barva přírodní vlny, žlutavě béžová, skořicová, zlatavě béžová
* Hnědá – teplá hnědá, okrová, velbloudí srst a odstíny zlatohnědé a růžově hnědé, také hnědozelená (khaki)
* Oranžová – hnědě oranžová, tlumená oranžová
* Červená – rezavá, hnědočervená, granátová, měděná, červeň vlčího máku a rajských jablíček
* Růžová – jedině hnědavý odstín lososově růžové
* Fialová – hnědavé odstíny nebo lilkově hnědá, švestková, ostružinová
* Modrá – petrolejová, načervenalé odstíny modré
* Zelená – khaki, mechová, olivově hnědozelená nebo žlutavá hnědozelená
podzimní
podzimní
Zimní typ působí studeně a má dvě varianty – Ledová královna a Španělka. Pleť je vždy chladná, s namodralým podtónem, sněhurkovsky bílá nebo chladně olivová. Oči bývají ledově modré, tyrkysové, šedé, tmavě hnědé a oříškové. Rty jsou červené s namodralým odstínem. Vlasy nejčastěji tmavě hnědé, hnědočerné a černé s modrým leskem. Ledová krása si žádá světlý, téměř bílý make-up, ohnivá Španělka prokoukne s béžovým make-upem. Stíny by měly být ledově modré, šedé, ale i ostatní zmrzlé barvy a neutrální béžová nic nezkazí. Řasenka jednoznačně černá. Rty vypadají pěkně s ostře červenou a většinou studených odstínů růžové a fialové, výrazných i stříbřitých. Barvy oblečení pro Ledové královny jsou opět zmrzlé – barvy zimní přírody, kdy je vše pokryto jinovatkou. Španělkám zase sluší výrazné až neónové barvy. A oba typy zbožňují kontrasty!

Vlasy

Vlasy jsou většinou velmi tmavé, černé, modročerné, hnědé, ale mohou být i světle hnědé nebo dokonce popelavě světlé. Zvlášť příznivé jsou všechny tmavohnědé tóny, které zdůrazňují přirozený tmavý typ. Zvlášť rafinovaný je černomodrý tón. Ve stupnici červených tónů je to červenofialová barva borůvek nebo ostružin. Rozhodně se vyhýbejte všem odstínům blond a všem hnědým se zlatým leskem. S nimi budete vypadat nudně a fádně.

Ideální barvy
Bílá – křídově bílá, svítivě a ledově bílá, sněhobílá
Černá – výlučná a velmi typická barva
Šedá – ocelově šedá, ledově šedá, stříbřitě šedá

Modrá – všechny výrazné tóny modré, černomodrá, ledově modrá, královská modř, kobaltová, berlínská, mořská modrá
Béžová – maximálně šedobéžová
Zelená – modrozelená, černozelená, modravá tmavozelená
Hnědá – černohnědá

Fialová – výrazné odstíny fialové, modravá do lila odstínu, černofialová, levandulová
Žlutá – citronově žlutá, ledově jasná a ostrá žlutá
Růžová – ledové tóny růžové, pink, fuchsie
Oranžová – ne

Červená – výrazná modročervená, svěží vínová, tvrdá modročervená


Ideální barvy pro zimní typ jsou chladné, čisté, nemíchané, kontrastní, zářivé i tzv.neonové barvy a také barvy, které vidíme na filtrech fotografických přístrojů.

Vzory: nepřehánět barevnost, stačí kontrast dvou barev. Např. bílá a černá – šachovnicový motiv. Ženy zimního typu jsou zajímavé svými kontrasty. Proto jim sluší primární (čisté) barvy, které v přírodě nenajdeme. Mohou si dovolit kombinaci nejčernější černé s nejsvětlejší bílou. Vyhýbat se hnědé, zimní typ vždy lépe působí v černé nebo antracitové. Kombinujte je třeba s růžovou, ledově žlutou, azalkové barvy, třešňová, chladná ostrá fialová, lahvová zeleň, smaragdová, ledově modrá a barva noci.
zimní
zimní
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one